הלוכד משוהם

לוכד עקרבים

האיום מהעקרבים יכול להיות מטריד ומפחיד מאוד, כמוסמך בלידת עקרבים, אני מבצע טיפול יעיל ומתקדם בהתאם לצרכייך, מעניק לך שקט נפשי ותחושה של ביטחון.
במקרה שראית עקרב בשטח שלך, יש להגיב באופן יעיל ומהיר ולהתקשר ללוכד עקרבים.

לוכד עקרבים מנוסה

איך נראה עקרב?

לעקרב 4 זוגות רגליים, זוג צבטות המזכירות קצת את הסרטן. לעקרב יש זנב ארוך יחסית שעולה מעל גב העקרב, בקצה הזנב נמצא העוקץ המסוכן.
בשונה מעוקץ של דבורים, העוקב של עקרב יכול להיות מסוכן לאדם.
נתקלתם בעקרב? התקשרו ללוכד עקרבים מוסמך  

לוכד עקרבים

מה מושך עקרבים לבית שלך?

ישנם 3 גורמים עיקריים אשר מושכים עקרבים לבית שלך.

  • מזון: כמו כל חיה או חרק גם העקרב נמשך למזון, העקרבים אוכלים חרקים כגון נמלים, תיקנים, זחלים, עכבישים, נמלים ועוד.. 
    המינים הגדולים יותר של העקרבים יכולים להרוג גם לטאות ועכברים.

  • מים ולחות: עקרבים יכולים למשוך זמן רב ללא אוכל אך הם חייבים מים כדי לשרוד, אם יש מאגר מים בגינה שלכם כמו צינור או ברז מטפטף סביר להניח שזה מה שמושך את העקרבים אליכם.

  • מקומות מסתור: העקרב נוהג להסתתר מתחת לאבנים, בחולות, במחילות ובסדקי סלעים. סדקים וחריצים בקירות הבית מזכירות לעקרב את מקומות המסתור בטבע.

סוגי עקרבים נפוצים בישראל

סוג העקרברמת סיכוןמידע על העקרב
שחרן יהודסיכון נמוך למידע נוסף
קטלן דו-גונימסכן חייםלמידע נוסף
קטלן עבריסיכון בינוני עד גבוה
נבו יריחוסיכון נמוךלמידע נוסף
חד-צלע חלקסיכון נמוךלמידע נוסף
עקרבון נגביסיכון בינונילמידע נוסף
עביד שחוםסיכון נמוךלמידע נוסף
קטלן עב-צבתותמסוכן לאדםלמידע נוסף
חד-צלע מגובששסיכון נמוך
עביד צהובסיכון נמוךלמידע נוסף
עקרבחול אמיתיסיכון נמוך
עקרבחול יוטבתהסיכון נמוך

עקרב בבית - אני יכול ללכוד אותו בעצמי?

למרות שזה עשוי להיות מפתה לקחת את העניינים לידיים שלך ולנסות ללכוד עקרבים בעצמך, חשוב להבין את הסיכונים הכרוכים בכך. עקרבים הם יצורים ארסיים, וטיפול לא נכון בהם עלול לגרום לעקיצות כואבות או אפילו לפציעה חמורה לכן חשוב לקרוא ללוכד עקרבים.

ראשית, זיהוי המינים של העקרב הוא חיוני, מכיוון שחלקם ארסיים יותר מאחרים. ללא הידע והמומחיות המתאימים, זה יכול להיות מאתגר לזהות במדויק את המין ולקבוע את שיטות הטיפול המתאימות.

שנית, עקרבים ידועים במהירות ובזריזות שלהם. הם יכולים להתרחק במהירות, מה שמקשה לתפוס אותם ללא הכלים והטכניקות הנכונות. ניסיון לתפוס או ללכוד עקרב ללא הכישורים הדרושים עלול לגרום לעקיצה.

יתר על כן, עקרבים מסתתרים לעתים קרובות במקומות שקשה להגיע אליהם, כגון סדקים, חריצים או פינות חשוכות. ניסיון להושיט יד לאזורים אלה ללא ציוד מגן מתאים עלול להעמיד אותך בסיכון להיתקל בסכנות אחרות, כגון עכבישים או חרקים מסוכנים אחרים.

לבסוף, חשוב לשקול את היעילות של שיטות עשה זאת בעצמך. אמנם אתה עשוי להצליח ללכוד עקרב אחד או שניים, אך קיים סיכון להתעלם מהדבקות נסתרות או לא לטפל בגורמים הבסיסיים שמשכו אותם מלכתחילה. פנייה לעזרה מקצועית מבטיחה בדיקה יסודית, טיפולים ממוקדים ואסטרטגיות מניעה ארוכות טווח.

Scroll to Top
Call Now Button