הלוכד משוהם

הרחקת דבורים

הרחקת דבורים מקצועית

מתי דבורים הופכות להיות בעיה ויש צורך בהרחקת דבורים?

דבורים עלולות להפוך לבעיה ולחייב שירות הרחקת דבורים כאשר הן מתיישבות בקרבת מקומות מגורים או עבודה. קינון של דבורים בסמוך לאזורים מאוכלסים יוצר סיכון של עקיצות וחשיפה לאנשים, במיוחד לילדים. בנוסף, היווצרות אוכלוסיות גדולות של דבורים באזור מסוים מגדילה את ההפרעה והסיכונים שהן גורמות. מצב נוסף שמצריך הרחקה הוא כאשר הדבורים מקננות בתוך הבית או המבנה עצמו – קינים המשולבים בקירות, חלונות או גגות מהווים סכנה משמעותית יותר.

סוג נוסף של דבורים או צרעות אגרסיביות במיוחד גם הוא מחייב טיפול והרחקה מהירים יותר. לבסוף, במקרים של אנשים עם רגישות או חרדה קיצונית מדבורים, המצב הנפשי מצריך הרחקת הדבורים למען שקט נפשי. בכל המצבים הללו ואחרים דומים שבהם הדבורים מהוות סיכון או מטרד משמעותי, מומלץ לפנות לשירות מקצועי שיוכל להרחיק אותן באופן בטוח ויסודי.

מהן ההשלכות האפשריות אם לא מרחיקים דבורים שהתיישבו בקרבת הבית?

אם לא מרחיקים דבורים שהתיישבו בקרבת הבית, עלולות להיות מספר השלכות משמעותיות. ראשית, קיימת סכנה רצינית של עקיצות דבורים שעלולות לגרום לפציעה או תגובות אלרגיות קשות אצל חלק מהאנשים. דבר זה מסוכן במיוחד כאשר מדובר בילדים או בני אדם רגישים יותר.

בנוסף, הימצאות דבורים בקרבה רבה עלולה לגרום למטרד תמידי, רעש וחוסר שקט עבור דיירי הבית. אוכלוסיית הדבורים עשויה להתגבר ככל שהזמן עובר.

לכן, חשוב מאוד לטפל בבעיית דבורים בסמוך לבתים באופן מקצועי ומהיר ככל הניתן, על מנת למנוע השלכות רציניות ולהבטיח בטיחות ושקט לדיירים.

האם קיימות דרכים טבעיות להרחיק דבורים מבלי לפגוע בהן?

התשובה היא כן, קיימות שיטות טבעיות רבות להרחקת דבורים ללא פגיעה בהן. הגישה הנכונה היא להשתמש בשיטות שמרחיקות את הדבורים מאזורים מסוימים, אך לא פוגעות בשלמותן או קוטלות אותן.

שיטות כאלה חשובות מאוד לא רק מבחינה סביבתית, אלא גם על מנת לשמור על אוכלוסיות הדבורים החיוניות. מומחים להרחקת דבורים עושים שימוש במגוון שיטות טבעיות ובטוחות שאינן כוללות חומרים כימיים או פגיעה ישירה בדבורים, כדי להשיג את המטרה של הרחקה יעילה ללא פגיעה בדבורים עצמן.

מהן הסכנות בשימוש בחומרי הדברה כימיים להרחקת דבורים?

שימוש בחומרי הדברה כימיים להרחקת דבורים טומן בחובו מספר סכנות משמעותיות. ראשית, חומרים רעילים אלו פוגעים באופן ישיר בדבורים עצמן וגורמים למותן. זוהי בעיה חמורה, שכן דבורים הן יצורים חשובים ביותר לאיזון האקולוגי ולחקלאות, ואובדן משמעותי באוכלוסיות שלהן עלול לגרום לנזקים סביבתיים גדולים.

בנוסף, חומרי הדברה כימיים קשים מהווים סיכון לא רק לדבורים אלא גם לבני אדם באזור. הם עלולים לגרום לגירויים וזיהומים בנשימה או במגע, במיוחד לילדים או אנשים רגישים יותר. השארת שאריות רעילות של החומרים הללו גם יוצרת סכנה לטווח ארוך בסביבה הקרובה.

לכן, השימוש בחומרים כימיים קוטלים אינו מומלץ, אלא במקרים קיצוניים ביותר ובליווי מומחים. דרכי הרחקה טבעיות יותר עדיפות משמעותית מבחינה סביבתית וגם בטיחותית יותר לבני האדם.

מתמודדים עם מכת דבורים?

דבורים

הדבורים הינם חרקים מעופפים ממשפחת הדבוראים.
הדבורים התפתחו ממשפחת הצרעות.
הם ניזונים מאבקני הפרחים מיצרים מזון מלכות וכן דבש.
תפקידם חשוב מאוד כמאבקות צמחים.
הדבורים פעילים כל השנה.
הדבורה מצוידת בעוקץ להגנה.
עקיצת דבורה לפעמיים מסוכנת מאוד ועשויה להרוג אדם האלרגי לארס.
הדבורה לא תוקפת וכשהיא עוקצת העוקץ נשאר בגוף והוא ניתק מגוף הדבורה עם המעיים דבר המוביל למותה של הדבורה.
באביב כשיש יותר ממלכה אחת בכוורת היא יוצאת מהכוורת בליווי פמליה בחיפוש ממלכה אחרת.
אז נוצרים באביב נחלי דבורים התלויים על עצים או בפינות גדות וכו'…
הלוכד משוהם מטפל בבעיית דבורים ללא רעלים ופותר את הבעיה.
אסור כמובן להטרידן או לנסות לגרשן – הדבר מסוכן מאוד.

הרחקת דבורים

צרעות

הצרעות בן חרקים פרוקי רגליים ממשפחת הדבוראים – משפחה גדולה.
ידועה בשמה העממית דבור (מיוחד לצרעה המזרחית)
הצרעה ניזונה מבשר, פגרים וחרקים וכן צוף ודבש.
היא מסוגלת לעקוץ פעמיים רבות.
עקיצתה מסוכנת וכואבת יותר מעקיצת דבורה.
הצרעות חופרות מחילות בקרקע וחלקן בונה חלות במקומות מסתור.
כגון: חלל הגג , צידי חלונות וגן סדקים במבנה.
ישנם סוגי צרעות שצדות דבורים ומשמידות כוורות ולכן הם מזיקות.
כאמור העקיצה כואבת ביותר ומסוכנת.
אסור להתקרב או לנסות להרחיק צרעות בחצר.
הלוכד משוהם מטפל בבעיות צרעות ע"י טיפול בקן עצמו , הרקחת הצערות ואטימת מקומות כניסה.

Scroll to Top
Call Now Button